Dzień Kobiet z Pabianickim Centrum Medycznym

Dlaczego badania profilaktyczne są ważne i należy o nich pamiętać? Między innymi ten temat został poruszony na spotkaniu dla mieszkanek Pabianic z okazji Dnia Kobiet.

Odbyło się ono w czwartek, 9 marca, w Centrum Seniora. Zorganizował je Urząd Miejski z udziałem Pabianickiego Centrum Medycznego. Wśród gości znaleźli się prezydent Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska – Jasiczek oraz dr n. ekon. Witold Olszewski, prezes PCM.

Spotkanie rozpoczęło się występem chóru „Con Piacere”. Następnie uczestnicy wydarzenia (nie zabrakło na nim również panów) wysłuchali trzech prelekcji. Tematem tej przygotowanej przez Pabianickie Centrum Medyczne była profilaktyka raka szyjki macicy. Z prezentacją wystąpiła też przedstawicielka Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, a temat profilaktyki raka piersi poruszyło stowarzyszenie „Łódzki Klub Amazonka”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pomiary glikemii, ciśnienia i tętna. Były one wykonywane przez pielęgniarki z Pabianickiego Centrum Medycznego. W sumie z badań skorzystało kilkadziesiąt osób.

Goście spotkania witają uczestników

Mieszkańcy w punkcie badań profilaktycznych

Dwie prelegentki na tle baneru PCM