Moc atrakcji od PCM na Pabianickim Dniu Zdrowia

Po raz dziesiąty Urząd Miejski w Pabianicach zorganizował dla mieszkańców Pabianicki Dzień Zdrowia. A ponieważ dbaniem o nie zajmujemy się każdego dnia, nie mogło nas zabraknąć na takim wydarzeniu.

Odbyło się ono 18 maja w Szkole Podstawowej nr 16, gdzie na parterze budynku stanęły punkty rozmaitych instytucji i placówek medycznych. Znalazło się wśród nich stoisko Pabianickiego Centrum Medycznego. Podczas oficjalnego otwarcia wydarzenia, po przemówieniu Aleksandry Jarmakowskiej – Jasiczek, wiceprezydent Pabianic, do skorzystania z atrakcji zaprosił dr n. ekon. Witold Olszewski, prezes PCM.

Zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne pomiary glikemii, ciśnienia i tętna, stanowiły one jednak tylko część oferty. Obok punktu z badaniami była obecna kadra Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Pracownicy tej jednostki informowali zainteresowanych o rodzajach świadczeń udzielanych przez ŚCZPDiM, zasadach przyjęć pacjentów, przebiegu leczenia itp. Dla najmłodszych przygotowano balony, jabłka i krówki.

Ratownicy medyczni pokazywali zebranym, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Można było też porozmawiać na temat szczepień – z lekarzem pediatrą oraz pielęgniarkami szczepiennymi. Natomiast na parkingu przed szkołą stanęła nowa karetka transportowa PCM, aby ci, którzy nie widzieli, jak taki pojazd wygląda w środku, mogli go zobaczyć (wraz z wyposażeniem) z bliska.

Jak zawsze na tego rodzaju wydarzeniach, adresowanych do szerokiego grona, uwagę przykuwał, wywołując uśmiechy na twarzach, miś Zdrowitek – maskotka PCM. Wspólnym zdjęciom nie było końca. 

Wszystkim, którzy nas odwiedzili podczas Pabianickiego Dnia Zdrowia i skorzystali z atrakcji, jakie przygotowało Pabianickie Centrum Medyczne serdecznie dziękujemy za obecność.