Nowa kierownik szpitalnego oddziału ratunkowego

Szpitalny oddział ratunkowy w Pabianickim Centrum Medycznym ma od dzisiaj, 16 marca, nowego kierownika. W wyniku przeprowadzonego przez spółkę konkursu na to stanowisko funkcję objęła lek. med. Elżbieta Balcerzyk – Barzdo, która zastąpi lek. Adama Marciniaka.

Pani doktor ukończyła wydział lekarski Akademii Medycznej w Łodzi (2000 r.). Jest specjalistą medycyny ratunkowej z wieloletnim doświadczeniem w kierowaniu szpitalnym oddziałem ratunkowym.

Ponad 12 lat pracowała jako asystent w Zakładzie Medycyny Ratunkowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie nauczała medycyny ratunkowej przyszłych ratowników medycznych i lekarzy. Przez długi czas realizowała swoją zawodową pasję jako lekarz karetki specjalistycznej.

Elżbieta Balcerzyk - Barzdo ukończyła także studia podyplomowe z zakresu zarządzania zakładami opieki zdrowotnej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz z zakresu medycyny bólu w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie jest w trakcie studiów podyplomowych z medycyny ekstremalnej w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Elżbieta Balcerzyk - Barzdo


Pracownicy szpitalnego oddziału ratunkowego z kadrą zarządzającą PCM