Nowa winda na szpitalnym oddziale ratunkowym

Na szpitalnym oddziale ratunkowym oddano do użytku nową, wewnętrzną windę. Zastąpiła ona tę, która była już mocno wyeksploatowana, awaryjna i służyła od czasu, gdy powstał szpital.

Prace wykonała wyłoniona w przetargu firma z Warszawy. Trwały kilka tygodni. Po ich zakończeniu poprawność działania urządzenia sprawdził oraz wydał zgodę na jego eksploatację Urząd Dozoru Technicznego.

Winda ma udźwig 1725 kilogramów. Jest przestronna, dostosowana do osób o szczególnych potrzebach i z pewnością ułatwi pracownikom Pabianickiego Centrum Medycznego transport chorych, zwłaszcza tych na łóżkach, na oddziały szpitalne, a także przemieszczanie się samych pacjentów.

Koszt przedsięwzięcia, przeprowadzonego w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, wyniósł niespełna 280 tys. zł. Zostało ono zrealizowane w ramach „Programu inwestycyjnego modernizacji podmiotów leczniczych”, zakładającego doposażenie i modernizację szpitalnych oddziałów ratunkowych. Pabianickie Centrum Medyczne pozyskało na ten cel niemal 8,5 miliona złotych.