PCM na IV Forum Fizyków Medycznych

W dniach 14-16 maja br. w Hotelu Kolumna Park w Dobroniu miało miejsce Forum Fizyków Medycznych Diagnostyki Obrazowej. Patronat nad nim, podobnie jak w poprzednich latach, objął dr n. ekon. Witold Olszewski, prezes Pabianickiego Centrum Medycznego.

Tegoroczna edycja wydarzenia, podczas którego fizycy medyczni z całej Polski po raz kolejny mogli wymienić się związanymi z wykonywanym zawodem doświadczeniami i spostrzeżeniami, była już czwartą.

Podczas oficjalnego otwarcia sympozjum dr n. ekon. Witold Olszewski przypomniał w swoim wystąpieniu, że PCM od początku jest jego partnerem, podkreślając równocześnie otwartość na dalszą współpracę, np. poprzez możliwość zorganizowania w szpitalu warsztatów dla fizyków medycznych.

Konferencja stanowiła znakomitą okazję do merytorycznych, rzeczowych dyskusji na temat rozwoju i przyszłości tej dziedziny medycyny, jaką jest diagnostyka obrazowa. Program obejmował wiele interesujących wykładów, a jeden spośród trzech dni został przeznaczony na specjalistyczne warsztaty. Tym samym uczestnicy wynieśli z forum zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną.

Swoją reprezentację na wydarzeniu w osobach mgr Joanny Maciochy – Konopskiej i mgr inż. Mateusza Badziaka miało również Pabianickie Centrum Medyczne – oboje byli współorganizatorami konferencji.