30 sierpnia na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji („Lewitynie”) lokalny oddział Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował rodzinny festyn. Do udziału w imprezie zostało zaproszone m.in. Pabianickie Centrum Medyczne. Na stoisku szpitala panował spory ruch.
Uczestnicy wydarzenia chętnie korzystali między innymi z proponowanych im badań. Pielęgniarki, które na co dzień pracują w należącej do PCM przychodni przy ul. Nawrockiego wykonywały pomiary ciśnienia, tętna i glikemii.
Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się analiza składu ciała, przeprowadzana przez dietetyczkę udzielającą na podstawie otrzymanych wyników porad i wskazówek żywieniowych.
Chętni mogli zobaczyć, jak wygląda wnętrze i wyposażenie karetki, na miejscu był bowiem służący do transportu pacjentów Volkswagen Crafter. Do środka pojazdu zaglądali dorośli i dzieci, najmłodszym dużą frajdę sprawiało również siadanie za jego kierownicą. Natomiast nasz ratownik medyczny pokazywał (na fantomie) i objaśniał zasady udzielania pierwszej pomocy. Była również okazja, aby to poćwiczyć.
Na festynie wspaniale dopisała pogoda i nie zabrakło atrakcji przygotowanych przez inne instytucje. Dlatego sobotni festyn z PCK bez wątpienia należy uznać za udany.
Pabianickie Centrum Medyczne serdecznie dziękuje wszystkim, którzy odwiedzili stoisko PCM i zachęca do takich wizyt podczas kolejnych wydarzeń plenerowych.
