Rozpoczął się sezon na wydarzenia plenerowe. Pabianickie Centrum Medyczne bierze w nich udział systematycznie, przygotowując rozmaite atrakcje dla uczestników eventów.
W pierwszej połowie czerwca szpital uczestniczył w trzech imprezach: Światowym Dniu Wody, III Pabianickim Charytatywnym Biegu i Marszu Nordic Walking CORIN ONKO – RUN oraz pikniku „Zdrowa Rodzina” (na rzecz chorej dziewczynki – Martynki Stasiak), a także w „Lecie z Powiatem”.
Tę obecność było widać – za każdym razem przy stoisku Pabianickiego Centrum Medycznego ustawiali się chętni do zrobienia pomiarów ciśnienia, tętna i glikemii. Równie dużym, o ile nie większym zainteresowaniem cieszyła się przeprowadzana pod okiem dietetyczki analiza składu masy ciała. Wiele osób, wykonując taki pomiar, skorzystało równocześnie z konsultacji w zakresie zdrowego stylu życia.
Wśród innych propozycji znalazły się pokazy pierwszej pomocy (i samodzielne ćwiczenia na fantomie), możliwość obejrzenia karetki oraz zdjęcia ze szpitalną maskotką, czyli misiem Zdrowitkiem. Zainteresowanie tymi propozycjami wykazywały nie tylko dzieci.
Serdecznie dziękujemy za wszystkie odwiedziny stoiska PCM. Do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń.
