Pomaganie innym to dla pracowników Pabianickiego Centrum Medycznego codzienność, toteż jego personel chętnie przyłączył się do zbiórki pieniędzy na leczenie chorego chłopca.
Siedmioletni Filipek Fiks cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Koszty leczenia i rehabilitacji są niewyobrażalnie wysokie. Aby zebrać jak największą kwotę, w akcję pomocy zaangażowało się oprócz PCM także wiele innych instytucji.
Poza finansowym wsparciem obejmuje ona „challenge” w postaci dziesięciu przysiadów.
22 maja w szpitalnym parku robili je wspólnie medyczni i administracyjni pracownicy PCM. Tuż po zakończeniu „wyzwania”, do którego nominowało nas miasto Pabianice, została przeprowadzona zbiórka datków.
Nominacje stanowią ważny element akcji, gdyż w ten sposób może ona zataczać coraz szersze kręgi. Dlatego Pabianickie Centrum Medyczne również wytypowało kolejną instytucję – Miejski Zakład Komunikacyjny w Pabianicach – z nadzieją, że podejmie „wyzwanie”. Tak się zresztą stało.
Fundusze na leczenie i rehabilitację chłopca są również zbierane za pośrednictwem Fundacji Siepomaga
Chłopcu można pomóc, wpłacając dowolną kwotę. Liczy się każda złotówka.
