Bezpłatne warsztaty szkoleniowe

„Przyjazne środowisko: - dziecko – rodzina – szkoła – instytucje” to program bezpłatnych warsztatów szkoleniowych, skierowanych do profesjonalistów zajmujących się szeroko pojętą pracą z dzieckiem i rodziną.

Warsztaty są elementem projektu „Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Pabianicach” (POWR. 04.01.00-00-DM12/20), współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, którego liderem jest Pabianickie Centrum Medyczne. Będą realizowane przez wykonawców zewnętrznych, wyłonionych w postępowaniu przetargowym.

Każdy warsztat składa się z części teoretycznej i praktycznej. Zakres tematyczny szkoleń został opracowany na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród w/w specjalistów z powiatu pabianickiego.

Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach obejmujących sześć obszarów tematycznych: komunikację, ADHD, zaburzenia zachowania, zaburzenia nastroju, uzależnienia behawioralne oraz interwencję kryzysową.

Do udziału w programie zapraszamy kadrę placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), poradni psychologiczno – pedagogicznych (publicznych i niepublicznych), ośrodków pomocy społecznej, przychodni podstawowej opieki zdrowotnej (publicznych i niepublicznych), kuratorskiej służby sądowej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz policji.

Celem warsztatów jest:

  • aktualizacja wiedzy i umiejętności oraz wzbogacenie warsztatu pracy w zakresie wsparcia dzieci z zaburzaniami psychicznymi i emocjonalnymi oraz ich rodzin
  • tworzenie klimatu społecznej przychylności wobec osób z zaburzeniami psychicznymi
  • integracja środowiska profesjonalistów zajmujących się szeroko pojętą pracą z dzieckiem i rodziną

Dzięki pracy w kameralnych, siedmioosobowych grupach uczestnicy będą mogli nie tylko zaktualizować wiedzę i umiejętności, ale również wymienić się doświadczeniami.

Warsztaty rozpoczęły się 11 września, potrwają do 4 grudnia. Informacji na temat szkoleń udziela biuro projektów Pabianickiego Centrum Medycznego. Kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:

Pochyleni ludzie kładą jedna na drugiej swoje ręce

                                                                                                                    Obraz autorstwa Feepik