Dostaliśmy pieniądze na zakup kardiomonitorów

Nasz szpital otrzymał środki finansowe na zakup nowego sprzętu medycznego. To zasługa… miłośników jazdy rowerem i osób wrzucających do ustawionych w Pabianicach pojemników plastikowe nakrętki.

Około 14 tys. zł, bo chodzi o właśnie taką kwotę, zostało zebranych z tzw. wpisowego od pabianiczan, którzy brali udział w charytatywnych rajdach rowerowych dla naszej „porodówki”. Inicjatorem akcji był Koalicyjny Klub Radnych, skupiony wokół prezydenta Grzegorza Mackiewicza. Kilkunastokilometrowe rajdy, za symboliczną opłatą za udział, organizowano w okolicy Pabianic. Zawsze spotykały się z zainteresowaniem i przebiegały w fajnej atmosferze.

Rezultaty przyniosła też zbiórka i sprzedaż plastikowych nakrętek (w tym celu zostały ustawione w mieście dwa pojemniki w kształcie serca). Wymierny rezultat to niespełna 4,5 tys. zł.

Łącznie do Pabianickiego Centrum Medycznego trafiło 18.314 zł. Podczas zorganizowanego dla mieszkańców Święta Pieczonego Ziemniaka symboliczny czek dla naszego szpitala odebrały Lidia Klimczak – Moszyńska, dyrektor ds. pielęgniarstwa oraz Magdalena Rybarczyk – Cieślar, pielęgniarka oddziałowa oddziału ginekologiczno – położniczego

Pieniądze będą przeznaczone na zakup czterech kardiomonitorów.