Mamy nową poradnię - reumatologiczną

Osoby mające problemy z układem kostnym, stawowym i mięśniowym będą mogły korzystać ze specjalistycznego leczenia w tym zakresie w naszym szpitalu – dzięki otwarciu przez Pabianickie Centrum Medyczne nowej poradni – reumatologicznej.

Dla pabianiczan i mieszkańców ościennych gmin to bardzo dobra wiadomość, gdyż w naszym powiecie takiej poradni nie było dotychczas w ogóle, a bezpłatnej pomocy należało szukać poza jego granicami (ewentualnie komercyjnie).

– Zdajemy sobie sprawę z zapotrzebowania na tego rodzaju świadczenia medyczne, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentom zwróciliśmy się do Narodowego Funduszu Zdrowia z wnioskiem o to, aby taka poradnia mogła u nas funkcjonować. Cieszymy się, że został rozpatrzony pozytywnie – mówi dr Konrad Michalski, dyrektor ds. lecznictwa w PCM.

Poradnia reumatologiczna znajduje się na pierwszym piętrze szpitala, w gabinecie 105D, tym samym, gdzie mieści się poradnia onkologiczna (oczywiście godziny pracy obydwu nie będą się pokrywały). Doktor Aneta Dojwa, reumatolog i specjalista chorób wewnętrznych będzie przyjmować pacjentów w poniedziałki i czwartki od godz. 8.00 do godz. 14.00 oraz w środy w godz. 16.00 – 18.00.

Do poradni, funkcjonującej w ramach przychodni specjalistycznej, można zapisywać się pod numerem 42 22 53 855 (call center). Wymagane jest skierowanie.