Nowa poradnia specjalistyczna. Dla pacjentów z chorobami nerek

Pabianickie Centrum Medyczne otworzy w ramach przychodni specjalistycznej nową poradnię - nefrologiczną. Zacznie ona działać w marcu, na pierwszym piętrze szpitala, w gabinecie 140D, tam, gdzie mieści się poradnia medycyny pracy.

To kolejne w ostatnim czasie wyjście szpitala naprzeciw oczekiwaniom pacjentów. Na terenie powiatu pabianickiego funkcjonuje bowiem teraz tylko jedna poradnia nefrologiczna, w której wizyty są realizowane w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Najbliższe pozostałe można znaleźć w Łodzi, Bełchatowie i Zgierzu.

– Zdając sobie sprawę z zapotrzebowania na świadczenia medyczne, jakimi są diagnozowanie i leczenie chorób nerek oraz układu moczowego podjęliśmy decyzję o otwarciu takiej poradni, oczywiście bezpłatnej, również u nas – podkreśla dr n. ekon. Witold Olszewski, prezes Pabianickiego Centrum Medycznego.

Poradnia nefrologiczna to już dziewiętnasta poradnia specjalistyczna w Pabianickim Centrum Medycznym, po otwartych w ostatnich miesiącach alergologicznej, endokrynologicznej i reumatologicznej.

Pacjenci będą przyjmowani trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i piątki. Aby umówić się na wizytę, trzeba mieć skierowanie, np. od lekarza pierwszego kontaktu lub innego specjalisty. Zapisy wraz z informacjami o dostępnych terminach pod numerem 42 22 53 855.