Oddział dziecięcy otrzymał nowe łóżka

Na oddział dziecięcy Pabianickiego Centrum Medycznego trafiły cztery nowe łóżka. Będą z nich korzystać rodzice i opiekunowie małych pacjentów.

Pediatria otrzymała je od Fundacji Ronalda McDonalda, która od 2015 roku wspiera w ten sposób szpitale w całej Polsce.

Fundatorem łóżek jest Pan Dariusz Krasoń, franczyzobiorca McDonald’s Polska i równocześnie przyjaciel fudacji, który we wtorek, 31 października, oficjalnie przekazał je doktor Dorocie Kardas – Sobantce, ordynator oddziału.

– Choroba dziecka to trudny i stresujący czas dla całej rodziny. Pobyt w szpitalu może być szczególnie uciążliwy, ponieważ dziecko jest oddzielone od domu i najbliższych. Łóżko dla rodziców to ważny krok w kierunku zapewnienia w tym czasie rodzinom wsparcia i komfortu. Jest nie tylko miejscem do spania, ale przede wszystkim symbolem bliskości i bezpieczeństwa – podkreśla Dariusz Krasoń.

Łóżka są wyposażone w pojemnik na pościel, a po złożeniu każde może pełnić rolę wygodnego fotela. Przekazanie ich przez Fundację Ronalda McDonalda znakomicie wpisuje się w podejmowane od lat działania, zmierzające do poprawy warunków hospitalizacji na pediatrii.

– Cieszymy się, że fundacja postanowiła wesprzeć właśnie nasz oddział i serdecznie za to dziękujemy. Łóżka z pewnością będą dobrze służyły osobom, które czuwają przy swoim dziecku podczas leczenia szpitalnego i przyczynią się do poprawy komfortu pobytu przez całą dobę – zaznacza Dorota Kardas – Sobantka, ordynator oddziału dziecięcego.

Darczyńcy i personel szpitala na tle nowych łóżek od fundacji.