Ponad ćwierć miliona złotych na kursy i szkolenia!

Pracowników naszego szpitala czekają w najbliższych miesiącach liczne kursy i szkolenia. Stanie się to możliwe dzięki środkom, jakie Pabianickie Centrum Medyczne pozyskało na powyższy cel z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Pozytywną informację przekazał Powiatowy Urząd Pracy w Pabianicach, do którego złożono wnioski o dofinansowanie. Przygotował je dział świadczeń medycznych i szkoleń, z bardzo dobrym rezultatem.

– Dostaliśmy aż 260 tys. zł. Właśnie na taką kwotę została podpisana umowa z PUP – mówi Renata Andziak, kierownik działu.

Dzięki przyznanym pieniądzom swoją wiedzę poszerzą przede wszystkim lekarze, m.in. interniści – w zakresie diagnostyki (USG jamy brzusznej, piersi oraz podstawy echokardiografii). Przewidziano również kursy dla ortopedów (m.in. z artroskopii kolana i barku oraz pierwotnej i rewizyjnej protezoplastyki stawu kolanowego), a także neurologów.  Szkoleniami będą też objęci pracownicy niemedyczni.

Pierwsze z nich już się odbyły. Zespół działu żywienia oraz wybrani audytorzy PCM uczestniczyli w szkoleniu na temat systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności – HACCAP. Do końca bieżącego roku jest jeszcze zaplanowanych wiele kursów, dotyczących najrozmaitszych zagadnień.

Dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego nasz szpital otrzymuje od 2017 roku.