Prezes PCM wyróżniony w najbardziej prestiżowym konkursie branży medycznej

Pabianickie Centrum Medyczne to jedna z najlepiej zarządzanych placówek medycznych w całej Polsce. Jej prezes – dr n. ekon. Witold Olszewski – otrzymał wyróżnienie w najbardziej prestiżowym konkursie branży medycznej „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia. Liderzy Medycyny”. Właśnie zakończyła się jego 23. edycja, jednak PCM uczestniczyło w nim jako debiutant.

Konkurs został zorganizowany przez wydawnictwo "Termedia" oraz redakcje "Menedżera Zdrowia" i "Kuriera Medycznego". Podzielono go na dziewięć kategorii. W każdej w nich został wyłoniony zwycięzca, a w siedmiu kapituła przyznała od jednego do czterech wyróżnień.

Jej członkowie, m.in. byli ministrowie zdrowia, profesorowie nauk medycznych oraz wybitni specjaliści od spraw systemowych (w sumie 19 osób) docenili pracę dr n. ekon. Witolda Olszewskiego i uhonorowali go w kategorii „Menedżer Roku 2023 w Ochronie Zdrowia – Placówki publiczne”. Powód do satysfakcji daje też fakt, że spośród wszystkich zarządzających takimi placówkami w województwie łódzkim prezes Pabianickiego Centrum Medycznego jest jedynym laureatem konkursu.

W środę, 31 stycznia, w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala z udziałem m.in. Izabeli Leszczyny, minister zdrowia, podczas której osoby szczególnie wyróżniające się w polskiej medycynie otrzymały nagrody i wyróżnienia. W uroczystości wzięli też udział Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic oraz dr n. ekon. Michał Banaś, przewodniczący rady nadzorczej PCM.

Ze względu na konkurencję znaleźć się w gronie laureatów nie było łatwo. Pierwszy etap konkursu stanowiła ocena nadesłanej dokumentacji (m.in. opis działalności zarządzanej jednostki i życiorys zawodowy kandydata). Osoby zakwalifikowane do drugiego etapu zostały zaproszone na indywidualne rozmowy z jury i dopiero spośród nich wyłoniono te, które zarekomendowano kapitule, aby dokonała ostatecznego wyboru.

– Ten sukces to dla mnie ogromny powód do radości, ale tak naprawdę nie jest sukcesem indywidualnym, lecz całego PCM. Nie byłoby go, gdyby nie znakomita współpraca z zespołem ludzi dążących do tego, aby szpital w Pabianicach był coraz nowocześniejszy i jak najbardziej przyjazny pacjentom – podkreśla dr n. ekon. Witold Olszewski.

Miniony rok, za który zostały przyznane nagrody i wyróżnienia, był w PCM okresem wielu zmian: pojawiły się nowe poradnie, nastąpiło uruchomienie centrum telefonicznej obsługi pacjenta, czyli tzw. call center, został wprowadzony elektroniczny system kolejkowy w poradniach specjalistycznych, zmieniła się lokalizacja nocnej i świątecznej pomocy medycznej, placówka wzbogaciła się o mnóstwo nowego sprzętu, zainwestowano w infrastrukturę oraz kadrę szpitala.

– Wyróżnienie jest docenieniem naszych działań na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy, ale stanowi też motywację do jeszcze bardziej wytężonej pracy – dodaje prezes.

Prezes PCM odbiera wyróżnienie podczas podsumowującej konkurs gali.

 

Laureaci konkursu "Liderzy Medycyny. Sukces Roku w Ochronie Zdrowia".