W szpitalu nagrywano spot reklamowy

Pabianickie Centrum Medyczne „wystąpi” w ogólnopolskim spocie reklamowym na temat dostępności dla osób o szczególnych potrzebach. Zdjęcia do niego były kręcone w poniedziałek, 7 sierpnia, między innymi przy rejestracji przychodni specjalistycznej.

Nagranie zostało zlecone przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, a zrealizowali je wspólnie PCM oraz fundacja „Biznes bez Barier”.

Scenka przedstawiała obsługę pacjentki ze szczególnymi potrzebami, zapisującej się na wizytę do lekarza: gdy podchodzi do okienka, rejestratorka wyjmuje „pudełko dostępności” z kartami do komunikacji alternatywnej, wybiera tę właściwą, a pacjentka wskazuje, z pomocy jakiego specjalisty chciałaby skorzystać. Następnie, po wyjęciu przez rejestratorkę ramki do podpisu i wskazówce, gdzie ma on być złożony, kobieta składa taki podpis i obie panie się żegnają.

Zdjęcia z ich udziałem nagrywano ponadto przed głównym wejściem do PCM, przy wykorzystaniu drona. Przydał się również, aby zrobić do spotu parę ujęć szpitala z góry.

„Pacjentkę” zapewniła fundacja. Jako rejestratorka wystąpiła Ewa Klimek, która na co dzień rzeczywiście pracuje w PCM właśnie w takim charakterze.

- Był to dla mnie „aktorski” debiut, dlatego miałam pewne obawy, ale obie usłyszałyśmy zapewnienie, że wszystko poszło bardzo dobrze. Chcę więc w nie wierzyć - śmieje się Pani Ewa.

Szpital w Pabianicach znalazł się wśród kilkunastu placówek medycznych i urzędów gmin z całego kraju, w których powstają pokazujące ich dostępność spoty reklamowe.

Operator kamery nagrywa ujęcie dokumentu, który rejestratorka pokazuje pacjentce.

 

Kamerzysta sprawdza, czy sprzęt do pracy działa prawidłowo.