Zakup sprzętu do diagnostyki nowotworów pęcherza moczowego

Tablica informująca o projekcie

Na oddział urologiczny Pabianickiego Centrum Medycznego trafił nowy sprzęt, który posłuży do diagnostyki onkologicznej hospitalizowanych tam pacjentów. W efekcie poprawi się jej zakres i jakość.

To dziesięć giętkich cystoskopów. Mają one pomóc lekarzom w zwiększeniu wykrywalności nowotworów pęcherza moczowego.

- Nowym, cyfrowym sprzętem można dokładnie zbadać całą powierzchnię pęcherza. Jego budowa pozwala na delikatne wprowadzanie zgodnie z anatomią układu moczowego, minimalizując dolegliwości pacjenta – podkreśla Wiktor Kępa, lekarz z oddziału urologicznego. - Umożliwia to badania ambulatoryjne mężczyzn. W trakcie cytoskopii giętkiej możemy wykonać biopsję, niszczyć i usuwać zmiany patologiczne pęcherza moczowego i cewki moczowej przy pomocy lasera holmowego.

Zakup cystoskopów był możliwy dzięki dofinansowaniu w wysokości 399.600 zł, które Pabianickie Centrum Medyczne, jako realizator Narodowej Strategii Onkologicznej, otrzymało na ten cel z Ministerstwa Zdrowia.

Urolog prezentuje nowy cystoskop